ANASAYFA BASIN ODASI İLETİŞİM
Eyüp Musiki Cemiyeti
Rahmi SÖNMEZOCAK (1936-)

1936 yılının Şubat ayında İstanbul’un Eyüp-Akarçeşme semtinde doğdu. Mektep sıralarında müzik merakından dolayı ilk ciddi çalışmasını Arif Sami TOKER’le yaptı. Daha sonra aynı azim ve merakla Nuri Halil POYRAZ’ın derslerine uzun zaman devam ederek müzik bilgisini artırdı.

Bu arada İstanbul Radyosu’nun 1954 yılında açmış olduğu ses imtihanını kazanarak, Münir Nureddin SELÇUK, Refik FERSAN, Yesâri Asım ARSOY, Mustafa Nafiz IRMAK gibi hocalardan çok istifâde etti. Bu çalışmaların yanı sıra Melahat PARS’tan da bir çok eser meşk etti ve ud çalmayı öğrendi. 1965 yılında İstanbul Belediyesi Konservatuarı İcrâ Heyeti’nde imtihanı kazanarak kadrosunu buraya nakletti. 1982 yılına kadar burada çalıştıktan sonra emekli oldu. 1982 yılından itibaren İ.T.Ü. Türk Mûsıkîsi Devlet Konservatuarı’nda Repertuar hocalığı yapmaktadır. Sanatçı 1960 yılından beri evlidir.

2018/2019 Çalışma Dönemi Açılışı

2018/2019 Çalışma döneminden itibaren EYÜP SULTAN BELEDİYE BAŞKANI , Sayın REMZİ AYDIN'ın destek ve himayelerinde Belediye ve Vakfın müşterek çalışması ile Türk Müziği faaliyetlerini KONSERVATUAR olarak devam ettirmeyi amaçlıyoruz.

EYÜP MÛSIKÎ VAKFI bu konuda Mütevelli Üyemiz Aylin Şengün Taşçı tarafından hazırlanan STATÜ’yü görüşmek üzere ilk toplantısını yaptı.

Toplantımıza Vakıf Mütevelli üyeleri : Nihat İncekara, Aylin Şengün Taşçı, Vedat Çakır, Uygun Somer, Sevinç Erdoğan Karatepe ve Mehmet Karaman, Denetleme Kurulu Üyesi: Birol Güner , Sanat Eğitmenlerimiz Emine Yılmaz, Sinem Sevindik, Rıfat Çalışkan ve Vakıf Görevlisi Adem Ödübek katıldılar.

Çalışmalarımızın TÜRK MÜZİĞİ'ne hizmet yolunda Hayırlar getirmesini ve Başarılı sonuçlara ulaşmasını diliyor, bu vesileyle Belediye Başkanımız Sayın REMZİ AYDIN'a Şükranlarımızı Arz ediyoruz.

Detaylar için tıklayınız...
Tülbentçi Muhittin Sokak No:11 Eyüp, İstanbul +90(212) 564 25 74 +90(212) 616 25 30 E-BÜLTEN

Eyüp Mûsıkî Vakfı • copyright © 2014