ANASAYFA BASIN ODASI İLETİŞİM
Eyüp Musiki Cemiyeti
İhsan İYİSAN (1873-?)

İhsan İYİSAN 1873 yılında Eyüp’teki Nalçacı Dergahı’nda doğdu. Şeyh Enver Efendi’nin oğlu, Behlül Efendi’nin yeğenidir. mûsıkîyi dayısı Behlül Efendi, Şeyh Şerafeddin Efendi, Muhtar Efendi Paşa Mehmet, Agâh Bey ve Sünbül Efendi Tekkesi Zakirbaşısı Sinan Efendi’den öğrendi. İyi durak ve ilâhî okurdu, aynı dergaha 1903 yılında şeyh oldu. Bazı ilâhîler bestelemekle birlikte daha çok başarılı bir hanende olarak tanındı.

2018/2019 Çalışma Dönemi Açılışı

2018/2019 Çalışma döneminden itibaren EYÜP SULTAN BELEDİYE BAŞKANI , Sayın REMZİ AYDIN'ın destek ve himayelerinde Belediye ve Vakfın müşterek çalışması ile Türk Müziği faaliyetlerini KONSERVATUAR olarak devam ettirmeyi amaçlıyoruz.

EYÜP MÛSIKÎ VAKFI bu konuda Mütevelli Üyemiz Aylin Şengün Taşçı tarafından hazırlanan STATÜ’yü görüşmek üzere ilk toplantısını yaptı.

Toplantımıza Vakıf Mütevelli üyeleri : Nihat İncekara, Aylin Şengün Taşçı, Vedat Çakır, Uygun Somer, Sevinç Erdoğan Karatepe ve Mehmet Karaman, Denetleme Kurulu Üyesi: Birol Güner , Sanat Eğitmenlerimiz Emine Yılmaz, Sinem Sevindik, Rıfat Çalışkan ve Vakıf Görevlisi Adem Ödübek katıldılar.

Çalışmalarımızın TÜRK MÜZİĞİ'ne hizmet yolunda Hayırlar getirmesini ve Başarılı sonuçlara ulaşmasını diliyor, bu vesileyle Belediye Başkanımız Sayın REMZİ AYDIN'a Şükranlarımızı Arz ediyoruz.

Detaylar için tıklayınız...
Tülbentçi Muhittin Sokak No:11 Eyüp, İstanbul +90(212) 564 25 74 +90(212) 616 25 30 E-BÜLTEN

Eyüp Mûsıkî Vakfı • copyright © 2014