ANASAYFA BASIN ODASI İLETİŞİM
Eyüp Musiki Cemiyeti
Avni AKTUNÇ (1888-?)

1888′de Eyüp’te Bâhariye’de doğdu. İlkokulu Bahariye Âşir Efendi İlkokulu’nda okudu. Sonra Galatasaray Sultânîsi’ni bitirdi. Yüksek eğitimini de Dâr’ül-Fünûn Edebiyat Şubesi’nde tamamlayarak 1912′de mezun oldu. Uzun yıllar öğretmenlik ve memurluk yaptı. Babasından ve büyük dayısı olan Şeyh Hüseyin Fahrettin Dede’den, ayrıca udî Nevres Bey’den meşk etti. Ud ve keman çaldı. Güftelerinin bir kısmını kendisinin yazdığı 14 kadar eseri bulunmaktadır. Bunların dışında, İbn’ül-Emin Mahmud Kemal İNAL’ın “Hoş Sadâ” adlı eserini (C) harfinden sonra Avni AKTUNÇ yazmış ve

2018/2019 Çalışma Dönemi Açılışı

2018/2019 Çalışma döneminden itibaren EYÜP SULTAN BELEDİYE BAŞKANI , Sayın REMZİ AYDIN'ın destek ve himayelerinde Belediye ve Vakfın müşterek çalışması ile Türk Müziği faaliyetlerini KONSERVATUAR olarak devam ettirmeyi amaçlıyoruz.

EYÜP MÛSIKÎ VAKFI bu konuda Mütevelli Üyemiz Aylin Şengün Taşçı tarafından hazırlanan STATÜ’yü görüşmek üzere ilk toplantısını yaptı.

Toplantımıza Vakıf Mütevelli üyeleri : Nihat İncekara, Aylin Şengün Taşçı, Vedat Çakır, Uygun Somer, Sevinç Erdoğan Karatepe ve Mehmet Karaman, Denetleme Kurulu Üyesi: Birol Güner , Sanat Eğitmenlerimiz Emine Yılmaz, Sinem Sevindik, Rıfat Çalışkan ve Vakıf Görevlisi Adem Ödübek katıldılar.

Çalışmalarımızın TÜRK MÜZİĞİ'ne hizmet yolunda Hayırlar getirmesini ve Başarılı sonuçlara ulaşmasını diliyor, bu vesileyle Belediye Başkanımız Sayın REMZİ AYDIN'a Şükranlarımızı Arz ediyoruz.

Detaylar için tıklayınız...
Tülbentçi Muhittin Sokak No:11 Eyüp, İstanbul +90(212) 564 25 74 +90(212) 616 25 30 E-BÜLTEN

Eyüp Mûsıkî Vakfı • copyright © 2014