ANASAYFA BASIN ODASI İLETİŞİM
Eyüp Musiki Cemiyeti
Halit UZMANER (1943-)

17.09.1943 tarihinde Eyüp’te doğdu. İlkokulu Merkez ve İslam Bey İlkokulları’nda, orta öğrenimini Eyüp Ortaokulu’nda (Sultan Reşad) tamamladıktan sonra, Pertevniyal Lisesi’nden mezun oldu. Türk mûsıkîsi ile ilgili çalışmalarına Üsküdar mûsıkî Cemiyeti’nde Emin ONGAN’ın öğrencisi olarak başladı. 1970 yılında Radyo sınavını kazanarak İstanbul Radyosu akitli sanatçısı oldu. S.S.K. İhtiyarlık Sigortası Bölge Müdürlüğü’nde çalışırken. 1968 yılında Yıldırım GÜRSES ile tanıştı onun yönlendirmesi ile müzik bilgisini geliştirdi. Bu arada Alâeddin YAVAŞÇA, Muzaffer BİRTAN, Tülün KORMAN, Cevdet ÇAĞLA, Kadri ŞENÇALAR, Rahmi SÖNMEZOCAK, İrfan ÖZBAKIR ile çalışmalar yaparak onlardan istifâde etti. 1981 yılında S.S.K. İhtiyarlık Sigortası Bölge Müdürlüğü’nden emekli oldu. Yıldırım GÜRSES ile Hoş Sadâ grubu olarak yurt içinde ve yurt dışında konserler verdi, müzik çalışmaları yaptı. Yıldırım GÜRSES’in vefatından sonra çalışmalarına ara vererek İzmir/Dikili’ye yerleşti. Evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

2018/2019 Çalışma Dönemi Açılışı

2018/2019 Çalışma döneminden itibaren EYÜP SULTAN BELEDİYE BAŞKANI , Sayın REMZİ AYDIN'ın destek ve himayelerinde Belediye ve Vakfın müşterek çalışması ile Türk Müziği faaliyetlerini KONSERVATUAR olarak devam ettirmeyi amaçlıyoruz.

EYÜP MÛSIKÎ VAKFI bu konuda Mütevelli Üyemiz Aylin Şengün Taşçı tarafından hazırlanan STATÜ’yü görüşmek üzere ilk toplantısını yaptı.

Toplantımıza Vakıf Mütevelli üyeleri : Nihat İncekara, Aylin Şengün Taşçı, Vedat Çakır, Uygun Somer, Sevinç Erdoğan Karatepe ve Mehmet Karaman, Denetleme Kurulu Üyesi: Birol Güner , Sanat Eğitmenlerimiz Emine Yılmaz, Sinem Sevindik, Rıfat Çalışkan ve Vakıf Görevlisi Adem Ödübek katıldılar.

Çalışmalarımızın TÜRK MÜZİĞİ'ne hizmet yolunda Hayırlar getirmesini ve Başarılı sonuçlara ulaşmasını diliyor, bu vesileyle Belediye Başkanımız Sayın REMZİ AYDIN'a Şükranlarımızı Arz ediyoruz.

Detaylar için tıklayınız...
Tülbentçi Muhittin Sokak No:11 Eyüp, İstanbul +90(212) 564 25 74 +90(212) 616 25 30 E-BÜLTEN

Eyüp Mûsıkî Vakfı • copyright © 2014