ANASAYFA BASIN ODASI İLETİŞİM
Eyüp Musiki Cemiyeti
İbrahim Halil TAŞKENT (1943-)

1943 yılında Kilis’te doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini burada, yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde tamamladı. Çanakkale ve İstanbul’un çeşitli lise ve dershanelerinde coğrafya öğretmeni olarak çalıştıktan sonra 1994′te emekli oldu. Evli olup 1968′den beri Eyüp’te oturmakta ve Eyüp mûsıkî Derneği’nin üyelerindendir.

Şiir ve şarkı sözü (güfte) yazmaya ortaokul, beste çalışmalarına lise sıralarında başladı. Müzik bilgilerini kendi gayretleriyle öğrendi, İstanbul Üniversitesi Korosu’nda geliştirdi.

Şarkı sözleri çeşitli dergi, gazete ve antolojilerde yayınlandı ve bazıları ödül aldı. Ayrıca Ali ŞENOZAN, Suphi İDRİSOĞLU, İsmail DEMİRKIRAN başta olmak üzere bir çok besteci tarafından da bestelendi. T.S.M. türünde yaptığı bestelerin çoğunun güftesi de kendisine aittir. Sözlü-sözsüz 200 civarındaki bestesinin yaklaşık 50 tanesi T.R.T. repertuarında bulunmaktadır. 1970 ve 1980′li yıllarda T.R.T.’de amatör ses sanatçısı olarak radyo ve TV çalışmaları da yapmıştır.

2018/2019 Çalışma Dönemi Açılışı

2018/2019 Çalışma döneminden itibaren EYÜP SULTAN BELEDİYE BAŞKANI , Sayın REMZİ AYDIN'ın destek ve himayelerinde Belediye ve Vakfın müşterek çalışması ile Türk Müziği faaliyetlerini KONSERVATUAR olarak devam ettirmeyi amaçlıyoruz.

EYÜP MÛSIKÎ VAKFI bu konuda Mütevelli Üyemiz Aylin Şengün Taşçı tarafından hazırlanan STATÜ’yü görüşmek üzere ilk toplantısını yaptı.

Toplantımıza Vakıf Mütevelli üyeleri : Nihat İncekara, Aylin Şengün Taşçı, Vedat Çakır, Uygun Somer, Sevinç Erdoğan Karatepe ve Mehmet Karaman, Denetleme Kurulu Üyesi: Birol Güner , Sanat Eğitmenlerimiz Emine Yılmaz, Sinem Sevindik, Rıfat Çalışkan ve Vakıf Görevlisi Adem Ödübek katıldılar.

Çalışmalarımızın TÜRK MÜZİĞİ'ne hizmet yolunda Hayırlar getirmesini ve Başarılı sonuçlara ulaşmasını diliyor, bu vesileyle Belediye Başkanımız Sayın REMZİ AYDIN'a Şükranlarımızı Arz ediyoruz.

Detaylar için tıklayınız...
Tülbentçi Muhittin Sokak No:11 Eyüp, İstanbul +90(212) 564 25 74 +90(212) 616 25 30 E-BÜLTEN

Eyüp Mûsıkî Vakfı • copyright © 2014