ANASAYFA BASIN ODASI İLETİŞİM
Eyüp Musiki Cemiyeti
Yılmaz PAMUKÇU (1947-)

1947 yılında Siverek’te doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Diyarbakır Ziya GÖKALP Lisesi’nde tamamladı. 1965-1968 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne devam etti. Daha sonra Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’ne girerek 1972 yılında Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. 28 yıl bir kamu kuruluşunun bütün kademelerinde yönetici olarak görev yaptıktan sonra, 15.Mart.2002’de kendi isteği ile emekliye ayrıldı.

Müzik hayatına 1968 yılında Ruhi AYANGİL’in teşviki ile İleri Türk Müziği Konservatuarı’nda başladı. Burada Dr. Teoman ÖNALDI, Dr. Şenel ÖNALDI, Fethi KARAMAHMUTOĞLU, Sadettin ÖKTENAY gibi hocalardan yararlandı. Aynı dönem içinde konservatuarın genel sekreterlik görevini de yürüttü. Konservatuarın periyodik olarak devam ede gelen radyo emisyonlarına kanunu ile katıldı. 1974-1975 yılları arasında Yedek Subaylık görevini yaptıktan sonra 1978 yılında müzisyen arkadaşları Mesut DURAN ve Adnan ÜNAL ile birlikte Beşiktaş Mûsıkî Derneği’nin kurucuları arasında yer aldı. Uzun yıllar Kadife ERTEN ve Alaattin ADAY’la birlikte çalıştı, derneğin İstanbul Radyosu’ndaki emisyonlarına kanunu ite iştirak etti. İki dönem derneğin başkanlığını da yaptıktan sonra sağlık nedeniyle bu görevden ayrıldı.

Aynı dönem içinde Nihat İNCEKARA tarafından kurulan Eyüp Mûsıkî Derneği’nde kurulduğu ilk günden beri devam ederek burada Yıldırım GÜRSES, Erol KÜÇÜKYALÇIN ve Süheyla ALTMIŞDÖRT’le uzun süre çalıştı. Halen bu derneğin yönetim kurulunda ikinci başkanlık görevinin yanı sıra genel sanat yönetmenliğini de sürdürmektedir. Amatör olarak şiir yazmakta ve beste çalışmaları yapmaktadır. Yayınlanmış ilk şiir kitabı Çikita (1971)’dır. Kurucu Yönetim Kurulu üyesi ve Eyüp temsilcisi olduğu Türk Müziği Dernek ve Vakıfları Dayanışma Konseyi’nin (MÜZDAK) bünyesinde yaptığı çalışmalarla “Devlet Sanatçısı Prof. Dr. Alâeddin YAVAŞÇA Besteleri” adlı kitabı Kültür Bakanlığı tarafından yayınlanmış bu çalışmanın devamı niteliğinde olan 2. ve 3. ciltleri yayına hazırlamaktadır. Aynı şekilde “Eyyûbî Mustafa SUNAR” ile ilgili çalışması yayınlanma aşamasındadır. Beste çalışmalarına Turhan TAŞAN ve İbrahim Halil TAŞKENT’in teşvikiyle başladı. “Beni sen sarhoş ettin, kadehimdeki mey değil”, “İçimde duygular kanat çırpıyor”, “Bana ümit verip hiç gelmesende”, “Gonca gülüm” gibi şarkıları T.R.T. Repertuarı’ndadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

2018/2019 Çalışma Dönemi Açılışı

2018/2019 Çalışma döneminden itibaren EYÜP SULTAN BELEDİYE BAŞKANI , Sayın REMZİ AYDIN'ın destek ve himayelerinde Belediye ve Vakfın müşterek çalışması ile Türk Müziği faaliyetlerini KONSERVATUAR olarak devam ettirmeyi amaçlıyoruz.

EYÜP MÛSIKÎ VAKFI bu konuda Mütevelli Üyemiz Aylin Şengün Taşçı tarafından hazırlanan STATÜ’yü görüşmek üzere ilk toplantısını yaptı.

Toplantımıza Vakıf Mütevelli üyeleri : Nihat İncekara, Aylin Şengün Taşçı, Vedat Çakır, Uygun Somer, Sevinç Erdoğan Karatepe ve Mehmet Karaman, Denetleme Kurulu Üyesi: Birol Güner , Sanat Eğitmenlerimiz Emine Yılmaz, Sinem Sevindik, Rıfat Çalışkan ve Vakıf Görevlisi Adem Ödübek katıldılar.

Çalışmalarımızın TÜRK MÜZİĞİ'ne hizmet yolunda Hayırlar getirmesini ve Başarılı sonuçlara ulaşmasını diliyor, bu vesileyle Belediye Başkanımız Sayın REMZİ AYDIN'a Şükranlarımızı Arz ediyoruz.

Detaylar için tıklayınız...
Tülbentçi Muhittin Sokak No:11 Eyüp, İstanbul +90(212) 564 25 74 +90(212) 616 25 30 E-BÜLTEN

Eyüp Mûsıkî Vakfı • copyright © 2014