ANASAYFA BASIN ODASI İLETİŞİM
Eyüp Musiki Cemiyeti
Nadir ŞEN (1942-)

01.05.1942 yılında Susurluk’ta doğdu. Babası Hâfız Kamil ŞEN, Annesi Bedriye Hanım’dır. Ailesi ile birlikte 4 yaşlarında Eyüp’e yerleştiler. Orta öğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamladı. mûsıkîye Ali Nihat KARAMEMİŞOĞLU’ndan ud dersleri alarak başladı. Bilahare iki yıl Emin ONGAN’ın “Üsküdar mûsıkî Cemiyeti”ne devam etti. Sonra da İstanbul Belediye Konservatuarı’na girerek 1971 yılında mezun oldu. Bu arada felsefe tahsili yaparken udu ile üniversite korosu çalışmalarına katıldı. İleri Türk mûsıkîsi Derneği’ne devam ederek burada nazariyat dersleri verdi. Ayrıca özel öğrenciler yetiştirdi. 1975 yılında İktisat ve İşletmecilik Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. 1984-1991 yılları arasında Eyüp’te Ümmî Sinan Dergahı’nın tasavvuf mûsıkîsi çalışmalarını yönetti. Yine bu yıllarda Eyüp mûsıkî Derneği’nin idare heyetinde ve koro yönetiminde görev aldı. 1991 yılında “Dede Efendi mûsıkî Derneği”ni kurdu. Hâlen banka emeklisi, evli ve iki çocuk babasıdır. Beste olarak saz eserleri ve ilahileri vardır. Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli korolar yönetmiş ve udu ile ayni şekilde topluluklarda bulunmuştur.

2018/2019 Çalışma Dönemi Açılışı

2018/2019 Çalışma döneminden itibaren EYÜP SULTAN BELEDİYE BAŞKANI , Sayın REMZİ AYDIN'ın destek ve himayelerinde Belediye ve Vakfın müşterek çalışması ile Türk Müziği faaliyetlerini KONSERVATUAR olarak devam ettirmeyi amaçlıyoruz.

EYÜP MÛSIKÎ VAKFI bu konuda Mütevelli Üyemiz Aylin Şengün Taşçı tarafından hazırlanan STATÜ’yü görüşmek üzere ilk toplantısını yaptı.

Toplantımıza Vakıf Mütevelli üyeleri : Nihat İncekara, Aylin Şengün Taşçı, Vedat Çakır, Uygun Somer, Sevinç Erdoğan Karatepe ve Mehmet Karaman, Denetleme Kurulu Üyesi: Birol Güner , Sanat Eğitmenlerimiz Emine Yılmaz, Sinem Sevindik, Rıfat Çalışkan ve Vakıf Görevlisi Adem Ödübek katıldılar.

Çalışmalarımızın TÜRK MÜZİĞİ'ne hizmet yolunda Hayırlar getirmesini ve Başarılı sonuçlara ulaşmasını diliyor, bu vesileyle Belediye Başkanımız Sayın REMZİ AYDIN'a Şükranlarımızı Arz ediyoruz.

Detaylar için tıklayınız...
Tülbentçi Muhittin Sokak No:11 Eyüp, İstanbul +90(212) 564 25 74 +90(212) 616 25 30 E-BÜLTEN

Eyüp Mûsıkî Vakfı • copyright © 2014